E-Ticaret ve güvenli alışveriş, hangi siteler güvenli?

Weshirt güvenli alışveriş e-ticaret sunar

E-Ticaret, tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıktı.

E-Ticaret, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır.

Herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan alışveriş yöntemine E-Ticaret denir. WeShirt’te güvenli alışveriş olmazsa olmazımız!

E-ticaret web siteleri için, web sitesi güvenliği başarılı bir çevrimiçi ticaretin temel taşıdır. Peki neden? Basit: insanlar para ve işlerini güvenebilecekleri şirketler ve kuruluşlara vermek istiyor. Hangi sitelere nasıl güven duyarız, güvenli alışveriş için izlemeniz gereken yöntemi yazımızın devamında paylaştık. Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır.

Nasıl Güvende olacağız?

Web sitelerinde güvende olmak için kontrol etmemiz gereken önemli hususlar nelerdir?

  • SSL

Weshirt ssl 001

En önemli hususlardan biri E-Ticaret sitesinin SSL (Secure Sockets Layer) olmasıdır.

SSL Nedir?

SSL’in açılımı Secure Sockets Layer (güvenli giriş katmanı) dır. SSL, server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek yapılması işlemidir. En bilinen kullanımı ise, web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir.

  • 3D Secure

Bir diğer husus ise kredi kartı ödemelerinde kullanılacak yöntemin güvenliğidir.

3D Secure nedir?
Weshirt 3d secure 001

3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir.

  • Güvenlik Duvarı (WAF)

Web sitesinin alt yapısında bir güvenlik duvarı olması ve yani WAF (Web Aplication Firewall) sisteminin çalışıyor olması hackerlara karşı alınacak en önemli unsurlardan biridir.

WAF nedir?
Waf e-ticaret sitelerinde güvenli alışveriş için koruma sistemi...
WAF E-Ticaret sitelerinde güvenli alışveriş için koruma sistemi…

Bir Web uygulama güvenlik duvarı (WAF), veri paketlerini bir Web uygulamasına veya Web uygulamasına giderken izleyen, filtreleyen veya engelleyen bir güvenlik duvarıdır. Bir WAF, ağ tabanlı, ana bilgisayar tabanlı veya bulut tabanlı olabilir ve genellikle bir proxy vasıtasıyla dağıtılır ve bir veya daha fazla Web uygulamasının önüne yerleştirilir. Böylece sitenize kötü amaçlı girenler sizin sitenize girmeden bu duvara toslarlar. 🙂

E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır.

WeShirt’te güvenli alışveriş için ne yapıyoruz?

Müşteri güvenliği ve güvenli alışveriş WeShirt için en hassas konulardan birisidir. Sitemizden alışveriş yapmaya gelen siz değerli müşterilerimizin, tüm bilgilerinin korunması ayrıca alışveriş yaparken kendilerini güvende hissetmeleri için biz tüm güvenlik önlemlerini aldık.

E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şeklidir.

Sitemizde kullanılan teknolojiler

İlk olarak sitemiz SSL (Secure Sockets Layer) sitemini tüm sayfalarında istisnasız kullanmaktadır. Sistemimizde  Güvenlik Duvarı(WAF) (Wordfence Sistemi) siz değerli müşterilerin güvenliğini sağlamaktadır.

Wordfence güvenli alışveriş sistemimizin en önemli parçası!
Wordfence Güvenli Alışveriş Sistemimizin en önemli parçası!
Garanti pay
Garanti Pay

Biz ödeme yöntemleri için Garanti Bankası’ni tercih ettik, Garanti Bankası’nın 3D Secure hizmeti ve GarantiPay hizmeti ile çalışan ödeme sistemlerimiz yine sizlerin güvenliğini ön plana çıkarıyor…

Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

E-Ticaret işleminizde merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz tüm sorular için bizlerle her zaman iletişim kurabilir gördüğünüz problemleri bizlere bildirebilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza göz atabilirsiniz… Sizlerin güvenliği için her zaman güncellemeler ve yeni güvenlik metodlarını takip ediyoruz. Sitemizdeki ŞARTLAR & KOŞULLAR, GİZLİLİK POLİTİKAMIZ, ÜRÜN İADE VE GERİ ÖDEME POLİTİKASI bölümlerini okuyabilirsiniz. Bizlere güvendiğiniz için teşekkür ederiz. İyi Alışverişler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.